Філософія

«...Бог вибрав немудре світу, щоб засоромити мудрих, і безсильне світу Бог вибрав, щоб засоромити сильних, – і незначне світу та погорджене Бог вибрав...» (1 Кор. 1:27-28)

«Сліпим він уродився, щоб ділам Божим виявитись на ньому.» (Йоана 9:3)

Лярш – це не замкнута спільнота в домі з високими мурами. Ми будуємо для людей місток назад у світ, повертаємо їх в їхню околицю і в суспільство. Це потрібно їм і це важливо для суспільства.

Особи розумово неповносправні, які, здавалося б, лише одержують, виявляється можуть багато чому нас навчити. Вони можуть допомогти нам повернутися до чогось, що є важливим у житті, згадати, що Бог усіх нас – і сильних, і слабких – однаково наділив людською гідністю.

Тому, Лярш – це не оборонна фортеця, а невід’ємна частина громади. Це приклад того, як люди з різними інтелектуальними здібностями, соціальним статусом, релігійною та культурною приналежністю можуть жити разом.

Одним із найважчих тягарів для осіб розумово неповносправних є ізоляція від світу, в якому немає для них місця.

Якщо ж перестанемо шукати досконалості і приймемо того, хто стоїть перед нами без зайвих очікувань чи сподівань, то можемо стати свідками існування неймовірних і часто несподіваних для нас дарів: щирості і відкритості, любові і вірності, простоти і смирення, дару до певної професії чи ремесла...