Міжнародний семінар «Підготовка та діяльність фахівців у системі інклюзивної освіти» м. Житомир, 1-4 жовтня 2012

Спільнота «L’Arche-Ковчег» зробила ще один крок у свідченні своєї місії в Україні. На запрошення професора Болонського університету Дімітріса Аргіропоулоса двоє асистентів Спільноти Олег Чихарівський та Володимир Станчишин прийняли участь у міжнародному семінарі «Підготовка та діяльність фахівців у системі інклюзивної освіти», у місті Житомир. Він проходив у стінах Житомирського державного університету імені Івана Франка з 1-го по 4-те жовтня 2012року. За цей час учасники мали можливість відвідати Міжнародний благодійний фонд «Місія в Україну», італійсько-українську школу «Всесвіт», СНВК №59, СЗШ №30 м. Житомир та Міський центр науково-технічної творчості учнівської молоді. Кожна із перелічених установ тим чи іншим чином займається підготовкою і безпосереднім навчанням дітей з особливими потребами в загальноосвітніх школах. Учасники семінару обмінювались досвідом праці у сфері гуманізації суспільства, прийняття дару неповносправних осіб і забезпечення прав для гідної світи і життя для всіх дітей і дорослих осіб.
На цій же конференції Олег Чихарівський розказав про діяльність і функціонування нашої Спільноти, а Володимир Станчишин поділився деякими думками щодо філософії L’Arche і його місії в нашій країні.
Презентація нашої Спільноти зуміла здивувати учасників об’ємом виконуваної нами праці,чіткої організації і головне  партнерсько-дружнього стосунку з людьми з особливими потребами, а також готовністю розділяти не лише працю, а й життя на кожен день з нашими друзями. Поняття «друг» стало свідченням того, що всі члени Спільноти не просто надають послуги чи виробляють продукцію і отримують за це зарплатню, а в першу чергу творять взаємоперетворюючий стосунок, в якому кожна людина є однаково важливою і потрібною. Поєднання духовності, спільнотовості і професійності викликало повагу і розуміння нашої спільноти, як організації, що вміє дати поштовх до всебічного розвитку як друзям так і асистентам.
Представники Спільноти Олег та Володимир в свою чергу здобули досвід організації праці в інших установах, зав’язали стосунки з багатьма представниками суміжної діяльності та запросили їх відвідати нашу Спільноту з ціллю кращого пізнання того способу життя і розуміння неповносправності, яке ми пропонуємо.

Володимир Станчишин, асистент будинку "Витанія", "Спільноти "Лярш-Ковчег"